Wirtualne pieniądze – jak sprawić, by nasze konta były bezpieczne?

Coraz rzadziej przechowujemy nasze oszczędności w przysłowiowej skarpecie, czy nawet w zwykłym portfelu. Wraz z rozwojem technologii i ogólnemu dostępowi do internetu – popularniejsze stało się przechowywanie pieniędzy na kontach bankowych. Wynika to przede wszystkim z wygody – nie musimy zabierać ze sobą ogromnych ilości gotówki celem zakupu przedmiotu o znacznej wartości, czy zwyczajnego martwienia się o brak drobnych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na nasze pieniądze na kontach bankowych czyhają oszuści i złodzieje. O czym więc należy pamiętać, jeżeli chcemy, by nasze pieniądze były bezpieczne?

Uważaj na podejrzane linki.

Podczas poruszania się po internecie, wbrew pozorom, czeka na nas wiele niebezpieczeństw. Nie trzeba jednak wiele, by się przed nimi obronić – wystarczy zachować zdrowy rozsądek i pewną dozę instynktu samozachowawczego. Jeżeli na naszą pocztę otrzymaliśmy wiadomość od nieznanego nadawcy, która zawiera podejrzany link – nie klikajmy w niego.

Nie udostępniaj danych z karty płatniczej.

Wraz z postępem technologicznym stajemy się zwyczajnie bardziej leniwi – oczywiście, wygoda to rzecz niezwykle ważna, jednak powinna iść w parze razem z bezpieczeństwem. Korzystając z usług choćby popularnych portali streamingowych, czy robiąc zakupy na portalach aukcyjnych – bez większych wątpliwości udostępniamy dane naszej karty płatniczej, co umożliwia comiesięczne pobieranie środków z naszego konta i kontynuowanie danej subskrypcji. Pamiętajmy jednak, że, co prawda – sporadycznie – lecz zdarzają się wycieki nawet z największych portali i stron.