Jaki wkład własny potrzebujemy przy otworzeniu firmy sprzedającej kosmetyki handmade?

Otwierając, jakąkolwiek firmę musimy, najczęściej liczyć się z poważnymi wydatkami, ale jak to jest, właśnie otwierając, firmę z kosmetykami naturalnymi inaczej również znanymi jako handmade? Nie chcesz, pracowników chcesz, na nich zarabiać i samemu je wytwarzać w domu? Obcina to koszty, które musisz mieć na otwarcie firmy, dlatego również warto to przemyśleć!

Firma kosmetyczna — W domu, czy wynająć lokal?

Pierwsze najważniejsze pytanie, czy firmę kosmetyczną handmade warto otworzyć u siebie w domu i tam również pracować, czy od razu wynająć lokal do sprzedaży i produkcji? Wszystko zależy od tego, czy chcesz mieć pracowników i ile masz wkładu własnego, ale jeżeli myślisz o pracy samodzielnej i jak najmniejszym wkładem finansowym w taką firmę kosmetyczną warto jednak przemyśleć, że w domu również możesz, nad tym pracować a co najważniejsze koszty spadają, w dół!

Firma kosmetyczna — Internet, czy stacjonarnie?

Firma kosmetyczna handmade wiążę się z zaletą nie tylko co własnej produkcji mogącej mieścić się w domowym zaciszu, ale i sprzedaży produktów przez Internet. Co również jest ważnym elementem tego typu działania. Otwierając się na sprzedaż Internetową na własnej stronie i marketplace’ach będziesz mieć dostęp do całej Polski w jednym miejscu! Dlatego, zanim otworzysz, własną firmę (więcej o firmie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Firma) z niższym budżetem również polecamy, otworzyć się w Internecie!

Firma kosmetyczna — Produkty

Produkty do takiej firmy warto zaopatrywać się w sklepach zielarskich, gdzie wiemy, że jest najwyższej jakości materiały, które są nam potrzebne do naszego składu kosmetyków, również na to przeznacz swoje środki!

Firma kosmetyczna — Działalność gospodarcza

Firma kosmetyczna handmade na samym początku może, działać jako firma nierejestrowana aż nie przekroczysz, połowy najniższej krajowej w brutto, jeżeli ją przekroczysz, w ciągu 7 dni musisz, założyć swoją działalność gospodarczą, jednak my polecamy, założyć ją od razu łatwiej będzie, Ci sprzedawać swoje produkty.

Firma kosmetyczna — Wysyłka, trzymanie towarów, ale i słoiczki

Postaw najwięcej swoich pieniędzy w odpowiednie elementy wysyłki trzymania swoich towarów, ale i w odpowiedniej wielkości słoiczki taśmy i wszystko, co z tym związane, aby Twoi klienci również mogli kupować Twoje produkty oczami!

Firma kosmetyczna — Ile wynosi wkład własny?

Jeżeli wiemy, już co Ci jest, na samym początku najważniejsze i w co powinnaś, zainwestować swoje pieniądze przejdźmy, więc do najważniejszej kwestii ile wynosi, wkład własny w to, co Ci tutaj wymieniliśmy!

  1. Miejsce pracy w domu — koszt miesięczny 0 zł (tylko prąd i woda, jeżeli będzie nam potrzebna).
  2. Miejsce sprzedaży Internet — koszt miesięczny to 59 złotych (strona internetowa opłacona na rok + promocje związane z marketplace wynosi nam tak niską kwotę miesięczną!)
  3. Produkty — produkty są tutaj najdroższe i wynoszą nas od 200 do 4.000 złotych w zależności od ilości kupowanych produktów, ilości sprzedaży, czy ilości oferowanych przez nas kosmetyków.
  4. Działalność gospodarczka — opłaty wynoszą od 1.500 do 2.500 złotych miesięcznie w zależności również od dochodów.
  5. Wysyłka i inne tego typu produkty — takie produkty są z kolei równie drogie, ale opłacalne, aby, o to zadbać cena oscyluje od 400 do 2.000 złotych w zależności od ich rodzai i Twoich upodobań.

Znasz już ceny miesięczne, dlatego również ważne jest poznanie wkładu własnego.

Wkład własny w firmę kosmetyczną handmade wyniesie Cię od 5.500 do 10.000 złotych w zależności od ilości produktów, kosztów związanych z marketingiem i tym podobnych elementów. Działając na samym początku tylko na marketplace, jako osoba prywatna wyniesie Cię maksymalnie 2.500 złotych za wszystko! Przemyśl wszystko i otwórz własną firmę kosmetyczną handmade, na którą jest wielkie zapotrzebowanie! Powodzenia!

Źródło: https://www.strefainwestora.pl/