Dlaczego warto prowadzić swój biznes online? – Poznaj najważniejsze informacje

Zakładając swoją firmę, chcąc, zostać na jej czele zastanawiamy, się najczęściej nad tym, w jakiej formie będziemy ją prowadzić. Mamy dwie możliwości, a więc zdalnie (Internetowo) lub stacjonarnie. Wiele nowych przedsiębiorców nie wie, dlaczego warto prowadzić swój biznes online. Dlatego, też przedstawimy Ci te najważniejsze informacje, dlaczego warto właśnie wejść na rynek internetowo na samym początku działania w swojej branży. Sprawdź, co warto, wiedzieć i sam przemyśl czy Tobie się to opłaci!

Biznes online — czym jest i jak on działa?

Biznes online to nic innego jak działanie nowej firmy w Internecie. Między innymi prowadzenie sklepu internetowego, własnego bloga, ale i marketingu Internetowego, który pozwala nam wkroczyć na wyższy poziom. Oczywiście w interncie znajdziemy sporo informacji o zakładaniu własnego biznesu.

Działa on na zasadzie sprzedaży przez internet na swojej domenie, czy marketplace, które pomagają nam wkroczyć na rynek i zdobyć klientów.

Biznes online — korzyści działania w Internecie

Zastanawiasz się nad swoim biznesem i nie wiesz jakie korzyści płyną właśnie z prowadzenia go w Internecie? Nie martw, się poznaj, te najważniejsze aspekty!

 1. Łatwość zdobywania klientów.
 2. Łatwość docierania i komunikacji z potencjalnymi klientami.
 3. Większa swoboda działania w Internecie.
 4. Możliwość promocji na cały kraj.
 5. Możliwość wejścia w marketplace, które zapoczątkują dodatkowe kanały zarobkowe.
 6. Możliwość wejścia na rynek zagraniczny bez wychodzenia z domu.

Jak widzisz, tych korzyści działania w Internecie jest, wiele, ale my wymieniliśmy Ci tylko te najważniejsze, które na sam rzut oka przekonają każdego, aby wejść w rynek Internetowy, a nie stacjonarny.

Biznes online — Koszt działań w Internecie

Co do działań biznesu online w Internecie jest o wiele tańszy niż prowadzenie sklepu. Dlaczego? Między innymi wynajem lokalu Ci odpada, a zamiast tego wchodzi, roczny koszt około 300 złotych za stronę Internetową. Koszt założenia biznesu Online to koszt od 2.000 do 10.000 złotych w zależności od towaru wejścia na rynek marketplace, działań zagranicznych, czy po prostu samego towaru!

Biznes online — Najważniejsze koszty!

Najważniejsze koszty, jakie zapłacisz między innymi to:

 • Strona Internetowa od 200 do 300 złotych rocznie.
 • Magazyn (O ile go potrzebujesz) od 200 do 1.000 złotych miesięcznie.
 • Produkty (Jak wszędzie) od 1.000 do 3.000 złotych miesięcznie.
 • Marketplace tylko odciągają Ci swoją prowizję.
 • Firmy kurierskie od 100 do 1.000 złotych miesięcznie.
 • Księgowość od 100 do 1.000 złotych miesięcznie – więcej w temacie księgowości znajdziemy na blogu TwojPodatek.pl.
 • Copywriter od 100 do 1.000 złotych miesięcznie.
 • Marketing Internetowy od 500 do 2.000 złotych miesięcznie.

Jak widzisz, są, to te najważniejsze koszty, jakie poniesiesz w działaniach biznesu online. Są one korzystne tanie, ale co przede wszystkim działasz wszędzie internetowo i nie musisz wychodzić ze swojego domu!

Biznes online — zarobki

Zarobki w biznesie online jest, ciężko oszacować każda firma zarobi, inaczej. Wszystko w zależności od;

 • Produktów.
 • Rynku i zapotrzebowania.
 • Twoich cen.
 • Czy jesteś na rynku zagranicznym.
 • Czy działasz w marketplace.
 • Czy prowadzisz wiele kanałów sprzedażowych.

Wszystko jest zależne od Ciebie i Twojej pracy. Działając na stronie Internetowej, OLX, Allegro, eBay i Amazon zarobisz naprawdę dobre pieniądze w ciągu miesiąca, na wzgląd na ilość dodatkowych kanałów sprzedażowych w tym dwóch zagranicznych, które równie dobrze przyniosą Ci dobre pieniądze!

Podsumowanie

Jak sam możesz, dostrzec w Internecie masz, więcej możliwości. Prowadząc, biznes online również masz, mniejsze koszty miesięczne a Twoje zarobki są większe w zależności od ilości kanałów sprzedażowych. Twoja firma może liczyć na szybki kontakt łatwość nawiązywania rozmów, czy łatwiej o dowiedzeniu się, czego aktualnie potrzebuje Twój potencjalny klient. Wiele możliwości a co najważniejsze w Internecie coraz więcej rzeczy jesteś, w stanie sprzedać a społeczeństwo woli, robić zakupy w sieci! To jest, Twój czas nie zmarnuj, go!