Jak wybrać regały magazynowe?

Regały magazynowe to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia miejsc takich jak chociażby hale magazynowe czy archiwa. Coraz częściej spotyka się je także w sklepach i warsztatach, a my chętnie wykorzystujemy je również we własnej piwnicy. Bez wątpienia mebel ten pozwala na odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni i co najważniejsze na zachowanie optymalnego porządku. Oczywiście na rynku można wyróżnić obecnie wiele rodzaj i zastosowań tego typu mebli. Wobec tego jak dobrać je odpowiednio?

Regały magazynowe i ich rodzaje

Wybierając regały magazynowe, najważniejszą kwestią staje się przede wszystkim ich rodzaj. Wobec tego można powiedzieć, że poszukując właściwego mebla dopasowanego do naszego pomieszczenia i potrzeb, możemy zdecydować się na:

  • regały tradycyjne – są to regały, które można ustawić w dosłownie każdym miejscu
  • regały narożne – jak sama nazwa wskazuje zostały one przeznaczone do tego, by ustawiać je głównie w narożnikach, co pozwala na znaczne zaoszczędzenie przestrzeni.
  • regały sklepowe – znów jak sama nazwa wskazuje, są to regały przeznaczone głównie do sklepów. Pozwalają one nie tylko na składowanie towarów, ale także zapewniają ich odpowiednią ekspozycję.
  • regały z możliwością rozbudowy – ten typ regałów magazynowych jest jednym z bardziej praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Nie da się ukryć, że świetnie sprawdzą się one w przypadku wielkopowierzchniowych magazynów, które planują ujednolicić swój wystrój oraz optymalnie zaaranżować przestrzeń.

Maksymalne obciążenie regałów magazynowych

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem na jaki trzeba zwrócić uwagę wybierając regały magazynowe, to ich maksymalne obciążenie. Oczywiście parametr ten powinien zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zastanówmy się więc, jakie przedmioty na tych regałach mają się znaleźć w i jakiej ilości. Wówczas będziemy mogli odpowiednio dobrać maksymalne obciążenie mebla. Zwróćmy przy okazji uwagę także na wymiary regałów, a w szczególności na wysokość. Pomieszczenia składowe, często charakteryzują się dość niskimi stropami.

Regały magazynowe i sposób ich montażu

Nie sposób pominąć tego, że regały magazynowe zawsze będą wymagać montażu. Wobec tego w naszym interesie jest to, by był on możliwie najprostszy, a jednocześnie, niezbyt wymagający. Wobec tego proste do złożenia konstrukcje, które w dowolnej chwili można rozłożyć na czynniki pierwsze, będą jednym z lepszych wyborów. Niemniej jednak zwróćmy również uwagę na to, czy wybrane regały magazynowe oferują nam możliwość zmiany rozstawienia półek i dopasowania ich do własnych potrzeb.