Czy darmowe kursy online są warte zachodu?

Po kursy sięgamy przede wszystkim wtedy, gdy pragniemy zdobyć nowe umiejętności oraz wiedzę, co pozwoli nam polepszyć zakres naszych kwalifikacji, a tym samym – zyskać na atrakcyjności na rynku pracy. Kursy czy też szkolenia kojarzą się nam przede wszystkim ze stacjonarnymi zajęciami, jednak wraz z rozwojem technologii spopularyzowała się również możliwość uczestniczenia w nich za pośrednictwem internetu. W sieci znaleźć możemy ogromną ilość kursów, na których zakończenie często otrzymujemy również specjalny dyplom będący potwierdzeniem nabytych umiejętności. Coraz większą popularnością cieszą się również całkowicie darmowe kursy – nie powinno to dziwić, ponieważ wiedza jest w cenie, a jeżeli mamy możliwość zyskania nowych umiejętności całkowicie za darmo, to można pokusić się o stwierdzenie, że istną głupotą byłoby odrzucenie takiej możliwości. Czy jednak darmowe kursy i szkolenia online mają sens i zainteresują naszego, potencjalnego pracodawcę?

Darmowe kursy online a CV.

O ile niektóre kursy i szkolenia potrafią być doskonałym dodatkiem do naszego CV, który zaważy na tym, czy przejdziemy proces rekrutacyjny pozytywnie, tak w przypadku tych darmowych sprawa wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim dlatego, że darmowe kursy online mają – zazwyczaj – na celu jedynie poszerzenie naszej dotychczasowej wiedzy, co pozwoli nam z kolei rozwinąć aktualne umiejętności.

Czy warto korzystać z darmowych kursów online?

Jak wspomnieliśmy, tego rodzaju darmowe kursy mogą okazać się przydatne, jeżeli chcemy wzbogacić się o nową wiedzę i umiejętności. Nie nastawiajmy się jednak na to, że umieszczenie w CV informacji o ukończeniu danego kursu sprawi, że z miejsca zostaniemy zatrudnieni. Nie oznacza to jednak, że takie kursy nie mają sensu – bo mają, ponieważ pozwalają nam rozwinąć dotychczasowe umiejętności.