Obywatel Ukrainy a kredyt gotówkowy w Polsce

Wojna w Ukrainie zbiera krwawe żniwo – zbrojna agresja Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy sprawiła, że wielu ludzi musiało szukać schronienia – najwięcej osób znalazło je na terenie naszego kraju. Wszyscy Ci starają się w miarę normalnie żyć, jednak kwestia znalezienia pracy w obcym kraju nie zawsze jest prostym zadaniem, a konieczność sprostania zobowiązaniom finansowym nie odeszła w niepamięć. Wiele osób zaczyna więc zwracać swój wzrok w kierunku różnego rodzaju instytucji finansowych, chcąc skorzystać z ich ofert kredytów gotówkowych. Jakie jednak warunki muszą spełnić obywatele Ukrainy, by mógł im zostać udzielony kredyt przez banki lub innego rodzaju instytucje działające na terenie naszego kraju?

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowców – jakie warunki trzeba spełnić?

Udzielenie kredytu na rzecz obcokrajowcy jest możliwe, o ile ten spełniał kilka, podstawowych warunków. Mowa tu między innymi o legalnym i dłuższym pobycie w Polsce, stałym źródle dochodów, posiadaniu konta bankowego w polskim banku, jak i numerze PESEL. Obywatele Ukrainy przebywający obecnie w Polsce są jednak uchodźcami wojennymi, a zarówno państwo, jak i instytucje bankowe postanowiły wyjść naprzeciw ich potrzebom, decydując się tym samym na mniej restrykcyjne warunki w wielu kwestiach, nie tylko finansowych. Polskie banki chętnie udzielają kredytów obcokrajowcom, o ile Ci posiadają zdolność kredytową.

Nieuczciwe warunki kredytów – na co powinni uważać obywatele Ukrainy?

Niestety, zawsze jednak znajdzie się ktoś, kto żerować będzie na ludzkim nieszczęściu. Niemal natychmiast po tym, jak do naszego kraju napływać zaczęli uchodźcy z Ukrainy, pojawiło się wiele ogłoszeń prywatnych firm i innych instytucji finansowych, które oferują możliwość udzielenia kredytu. Kredyty te posiadają jednak wręcz kosmiczną, roczną stopę oprocentowania, która nierzadko sięga nawet kilkuset procent.