Wi-Fi w telefonie – co warto o tym wiedzieć? Jak korzystać?

Dostęp do Internetu na telefonie to nie tylko mobilny transfer danych. W praktycznie każdym urządzeniu można także skorzystać z łączności Wi-Fi – co warto wiedzieć na ten temat?

Wi-Fi w telefonie – o czym należy pamiętać?

Korzystanie z Wi-Fi w telefonie jest niezwykle proste – w zasadzie wszystkie obecnie produkowane smartfony powinny oferować taką funkcjonalność. Aby połączyć się z siecią, wystarczy przejść do ustawień i przełączyć odpowiednią opcję. Przeważnie potrzebne będzie także wpisanie hasła – warto przy tym zwrócić uwagę, że łączenie się z publicznymi, otwartymi punktami dostępu może stanowić spore zagrożenie dla przesyłanych danych. Zdecydowanie lepszą opcją będzie wybór sieci chronionych hasłem.

Wi-Fi w smartfonie to przede wszystkim dobry sposób, by uniknąć ograniczeń związanych z transferem danych, które często wiążą się z ofertami mobilnymi. Stacjonarny Internet dla firm jest nielimitowany, a do tego oferuje wysoką prędkość przesyłania. Dla przykładu oferta INEA pozwala na transfer o prędkości 1 Gb/s zarówno przy pobieraniu, jak i wysyłaniu. Dodatkowo Wi-Fi w telefonie to nie tylko wygodne korzystanie z Internetu, lecz także jeszcze wyższa jakość rozmów. Brak zakłóceń, lepszy zasięg i czyste brzmienie – to możliwości oferowane przez funkcjonalność Wi-Fi Calling.

Internet dla firm bez limitu na urządzeniach mobilnych

Mobilny Internet dla firm jest często objęty limitami dotyczącymi ilości pobieranych danych, podobnie jak w przypadku ofert dla osób prywatnych. Po przekroczeniu granicznej wartości prędkość staje się znacznie niższa, co może praktycznie uniemożliwić korzystanie z Internetu. Jak skutecznie zapewnić Internet dla firm bez limitu na smartfonie? W biurze można skorzystać właśnie z Wi-Fi: to odpowiedni sposób, by cieszyć się dużą prędkością i nieograniczonym transferem. Będzie to szczególnie korzystna opcja, jeśli przesyłamy stosunkowo duże pliki, a jednocześnie chcemy skorzystać z narzędzi dostępnych na urządzeniach mobilnych.

Szybki Internet dla firm – jak znaleźć odpowiednią ofertę?

Przy wyborze firmowej oferty Internetu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z najważniejszych jest prędkość – pod tym względem zdecydowanie wygrywa światłowód, który może zapewniać transfer nawet o prędkości 1 Gb/s. Dodatkowo jest to technologia przesyłu danych odznaczająca się wyjątkowo dużą stabilnością, a także niskim pingiem. To cechy, które będą odczuwalne również podczas korzystania z Wi-Fi w telefonie.

Nie bez znaczenia jest też zakres wsparcia oferowany w ramach usług Internetu. Biznes wymaga stabilnych, rzetelnych i bezpiecznych rozwiązań – warto zatem zwrócić uwagę na dostępność obsługi technicznej, parametry SLA oraz dodatkowe funkcje z zakresu ochrony danych. Szczególnie istotne mogą okazać się zabezpieczenia przed atakami DDoS – to zagrożenie, które dotyczy coraz większej ilości polskich firm.