Apartamenty inwestycyjne – nowa forma inwestowania w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości jest uznawane za jedną z najlepszych i najbardziej bezpiecznych form lokaty kapitału. Jej popularność rośnie szczególnie w czasach, w których planuje wysoka inflacja. Ulokowanie oszczędności w nieruchomość, która będzie przynosiła zyski z wynajmu, pozwala skutecznie chronić pieniądze przed spadkiem ich wartości. W dzisiejszych czasach, obok klasycznych mieszkań, sporym zainteresowaniem cieszą się tzw. apartamenty inwestycyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są apartamenty inwestycyjne?

Pod pojęciem apartamentów inwestycyjnych kryją się lokale stanowiące część większego kompleksu, tzw. aparthotelu lub condohotelu. Są to nowe, nowoczesne obiekty położone w popularnych wśród turystów miejscowościach – najczęściej nad morzem. Tego typu kompleksy z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób planujących wakacje. Łączą w sobie komfort charakterystyczny dla hoteli z prywatnością, jaką znajdziemy wyłącznie w prywatnych apartamentach do wynajęcia. Apartamenty inwestycyjne to niezależne mieszkania z aneksem kuchennym, sypialnią i pełnym wyposażeniem, które turyści mogą wynajmować na okres swojego urlopu.

Inwestowanie w apartamenty na wakacje z roku na rok staje się coraz popularniejsze. Sporą zachętę stanowi przede wszystkim minimalny wysiłek, jaki inwestor wkłada w ich utrzymanie. Kupujemy bowiem zwykle w pełni przygotowany do wynajęcia apartament, który praktycznie od zaraz może zacząć na sobie zarabiać. Inwestor nie musi więc tracić czasu ani pieniędzy na jego utrzymanie, gdyż o wszystko troszczy się operator zarządzający budynkiem. To w jego gestii leży utrzymanie porządku w apartamencie, jego przygotowanie do wynajmu, a także opracowanie oferty reklamowej. Co więcej, apartamenty inwestycyjne mogą być także wykorzystywane przez samego inwestora w celu spędzenia wakacji.

Jak wybrać najlepszy apartament inwestycyjny? Na co zwracać uwagę?

Apartamenty inwestycyjne to nowoczesna i opłacalna forma lokaty kapitału pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednią inwestycję. Dużą rolę odgrywa tu lokalizacja obiektu. Najbardziej opłaca się inwestować w apartamenty na wakacje, które znajdują się w popularnych, nadmorskich miejscowościach, blisko plaży oraz innych, atrakcyjnych pod względem turystycznym miejsc. Nie bez znaczenia pozostaje także kompleksowość oferty operatora oraz dostępne na terenie kompleksu udogodnienia i atrakcje dla turystów.

Inwestorzy, którym zależy na tym, aby wkładać minimum wysiłku w zarządzanie inwestycją, powinni wybierać apartamenty inwestycyjne z kompleksową obsługą inwestycji. Znaczenie ma także standard obiektu, który powinien być na tyle wysoki, aby turyści nastawieni na wypoczynek w nowoczesnym, dysponującym wszelkimi udogodnieniami otoczeniu, postawili właśnie na naszą ofertę.

Najbardziej opłacalną opcją jest zakup apartamentu wykończonego pod klucz, gdyż zdejmuje to z barek właściciela problemy oraz koszty związane z jego przygotowaniem pod wynajem. Długie pobyty właścicielskie z kolei pozwolą czerpać osobiste korzyści z inwestycji oraz zaoszczędzić pieniądze na własnych wakacjach, które zamiast w hotelu lub wynajmowanym mieszkaniu, będzie można spędzić we własnym, komfortowym apartamencie.