Jak zwiększyć swój budżet domowy? – podstawowe porady

Budżet domowy to plan wydatków, który uwzględnia dochody i wydatki gospodarstwa domowego. Może to obejmować parę lub współlokatorów, którzy przyczyniają się do wspólnych kosztów.

Dowiedz się, jak utworzyć budżet rodzinny.

Budżet domowy – o tym warto pamiętać

Budżet domowy może być zorientowany wokół wytycznej 50/30/20. Zgodnie z budżetem 50/30/20, 50% miesięcznego dochodu z domu przeznacza się na potrzeby, 30% na potrzeby, a 20% na oszczędności i spłatę zadłużenia. Zlicz swoje bieżące wydatki, aby zobaczyć, jak sobie teraz radzisz. Nie zapominaj, że będziesz musiał uwzględnić wydatki, które mogą nie być tak oczywiste w Twoim osobistym budżecie. Budżet domowy powinien obejmować na przykład takie rzeczy, jak opieka nad dziećmi i oszczędności na studia. Porozmawiaj ze swoim partnerem lub innymi członkami gospodarstwa domowego, aby upewnić się, że dokładnie odzwierciedlasz wszystkie swoje wydatki. Warto dbać o porządek w swoich finansach.

Gdy już wiesz, na czym stoisz, znajdź sposoby na utrzymanie lub ograniczenie. Niektóre aplikacje budżetowe mogą być udostępniane przez więcej niż jedną osobę, dzięki czemu całe gospodarstwo domowe może rejestrować i śledzić wydatki razem. Niezależnie od tego, ile masz lat i z iloma osobami mieszkasz, budżet domowy to świetny sposób na zmotywowanie wszystkich domowników do pomocy w oszczędzaniu pieniędzy. Pobierz szablon budżetu lub arkusz kalkulacyjny i dostosuj go do swojego gospodarstwa domowego. Bezpłatny arkusz budżetu, który można dostosować do swojej sytuacji finansowej.

Na przykład możesz wybrać, czy jesteś rodzicem, właścicielem domu, seniorem itp. Zlicz swoje bieżące wydatki, aby zobaczyć, jak sobie teraz radzisz. Nie zapominaj, że będziesz musiał uwzględnić wydatki, które mogą nie być tak oczywiste w Twoim osobistym budżecie.