Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Jeżeli chcemy, by bank udzielił nam kredytu gotówkowego, musimy spełnić pewne warunki. Najważniejszym z nich jest nasza wiarygodność kredytowa – informacje o naszych aktualnych lub spłaconych zobowiązaniach kredytowych umieszczane są w Biurze Informacji Kredytowej. Równie istotny jest nasz aktualny status zatrudnienia oraz otrzymywane z tytułu świadczonej pracy wynagrodzenie.

Wiarygodność kredytowa.

Wiarygodność kredytowa jest niczym innym, jak historią naszych poprzednich kredytów oraz rzetelnością, jaką wykazaliśmy się co do spłaty zobowiązań. W Biurze Informacji Kredytowej znajdują się informacje na temat naszych poprzednich kredytów, odnotowywane jest także to, jak sobie z ich spłatą radziliśmy. W szczególności ważne jest to, czy terminowo spłacaliśmy wszystkie zobowiązania. Na wiarygodność kredytową ma także wpływ nasze dotychczasowe miejsce pracy, wiek czy nawet wykształcenie.

Kto może dostać kredyt gotówkowy?

Kredyt otrzymać może każda, pełnoletnia osoba, która posiada zdolność kredytową, co zostało opisane w powyższym punkcie. Niezmiernie istotne są także nasze dochody oraz rodzaj umowy, w ramach której jesteśmy zatrudnieni.

Zarobki a możliwość otrzymania kredytu.

Banki nie informują wprost, jakie dochody trzeba wykazać, żeby uzyskać kredyt na określoną kwotę. Jeżeli wnioskujemy o kredyt, musimy liczyć się z tym, że bank weźmie pod uwagę fakt, czy nasze dotychczasowe zarobki pozwolą nam spłacić dany kredyt. W przypadku wnioskowania o stosunkowo niską kwotę, w zupełności wystarczą zarobki wynoszące najniższą krajową.