Czym jest BLIK i z czego wynika jego popularność?

BLIK to stosunkowo młody system płatności mobilnych – bowiem uruchomiony został w 2015 roku – jednak od tego czasu cieszy się rosnącą popularnością i uznaniem wielu klientów. BLIK jest naszym rodzimym, Polskim tworem, toteż – na ten moment – tej rodzaj płatności obsługiwany jest przede wszystkim przez Polskie banki. BLIK jest ściśle powiązany z aplikacjami mobilnymi poszczególnych banków, gdyż to właśnie z ich poziomu jesteśmy w stanie wygenerować kod i wykonać zamierzona płatność.

Korzystanie z BLIK’u.

Korzystanie z tego systemu płatności mobilnych jest niezwykle proste i sprowadza się do wygenerowania za pośrednictwem aplikacji mobilnej banku 6-cyfrowego kodu, który następnie wpisywany jest do odpowiedniego terminalu płatniczego czy bankomatu.

Jakie możliwości oferuje BLIK?

System płatności mobilnych BLIK pozwala nam dokonywać płatności zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i podczas zakupów w sieci. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że za pośrednictwem BLIK’u jesteśmy w stanie wypłacić gotówkę z bankomatu, a tym samym nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego posiadania przy sobie karty. BLIK umożliwia również wykonywanie szybkich i bezpiecznych przelewów – nawet na numer telefonu.

Czy BLIK ma jakieś wady?

Oczywiście, jak wszystko na tym świecie, również i BLIK nie jest pozbawiony wad. Są one jednak na tyle wręcz nieistotne, że nie powinny nikogo zniechęcić do korzystania z tego systemu. Jeżeli o wadach mowa, to możemy do nich zaliczyć – między innymi – fakt, że brak dostępu do internetu lub rozładowany telefon uniemożliwia nam zwyczajne wykonanie danej transakcji.