telewiozry z Polski

Telewizory z Polski sprzedają się na całym świecie!

Nadszedł długo oczekiwany wzrost sprzedaży w branży produkcji odbiorników telewizyjnych. W zeszłym roku znacząco wzrósł popyt na telewizory z Polski. To bardzo dobra informacja dla fabryk tych sprzętów.

Jakie telewizory produkowane są w Polsce?

Pewnie niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wiele wiodących marek sprzętów elektronicznych ma w naszym kraju fabryki. Ulokowane są one w różnych częściach Polski. W Żyrardowie na przykład znajduje się fabryka montująca telewizory marki TCL. To jednak niejedyny producent, który ma swój zakład produkcyjny u nas. Telewizory z polski to między innymi produkowane w Mławie modele LG czy montowane w Gorzowie Wielkopolskim produkty marki Phillips, a firma Sharp dysponuje swoją fabryką odbiorników telewizyjnych pod Toruniem. Więcej na temat tych produktów możemy dowiedzieć się ze strony TelewizjaCentrum.pl. Oprócz tego w naszym kraju montuje się także telewizory stosunkowo nowej na rynku firmy, jaką jest Xiaomi. Nie posiadają oni jednak swojej fabryki w Polsce, a zlecają prace montażowe innym polskim przedsiębiorcom.

Wzrósł popyt na telewizory z Polski!

Można powiedzieć, że od co najmniej dziesięciu lat branża, w której produkuje się odbiorniki telewizyjne w naszym kraju była w zapaści. Na szczęście rok 2021 okazał się odbiciem od dna. Rok wcześniej produkcja telewizorów w Polsce spadła do 15 mln. Eksperci twierdzą, że powodem takiego spadku jest między innymi światowa pandemia. Jednak w zeszłym roku telewizory z Polski sprzedawały się znacznie lepiej. Tylko w jedenaście miesięcy produkcja wzrosła o 17,4%, co daje 17.75 miliona telewizorów. Eksperci twierdzą, że przy takim wzroście produkcja polskich telewizorów jeszcze w tym roku może być wyższa, niż przed pandemią.