Myślisz o zmianie pracy? Zobacz nasz ranking zawodów na 2023 rok

Zastanawiasz się nad przebranżowieniem?

Poniżej prezentujemy listę trzech ciekawych zawodów na 2023 rok, która może być początkiem nowej drogi zawodowej. Każdy z nich jest w zasięgu twojej ręki — w Internecie znajdziesz mnóstwo darmowej wiedzy na ich temat.

Fotograf – praca w uwiecznianiu chwil

Fotograf to zawód dedykowany osobom, które szukają kreatywnego zajęcia. Znaczna część fotografów jest freelancerami, co daje wielką swobodę działania. Zawód ten charakteryzuje się niskim progiem wejścia — współczesne smartfony są wyposażone w aparaty, które z powodzeniem można wykorzystać do fotografii amatorskiej.

Dietetyk – doradca w zakresie zdrowego i zbilansowanego odżywiania

Aktywność fizyczna to tylko połowa sukcesu. Nie mniej ważna jest dieta, od której zależy m.in. nasze samopoczucie, funkcjonowanie narządów wewnętrznych i rozwój mięśni. Dieta powinna być skonstruowana tak, aby bilans kaloryczny był zgodny z naszymi celami wagowymi. Jeśli czujesz, że chcesz się sprawdzić w doradztwie żywieniowym — pomyśl o wyborze zawodu dietetyka. Naukę możesz zacząć od pracy nad własnymi nawykami żywieniowymi.

E-Commerce Developer – pracownik tworzący dedykowane systemy e-commerce

Internet jest najważniejszym źródłem informacji m.in. o usługach i produktach. Ważną częścią Internetu jest e-commerce, którego wartość stale rośnie. To oznacza niezaspokojony popyt na usługi programistów, którzy specjalizują się w zagadnieniach związanych z handlem elektronicznym. W 2022 roku w Polsce funkcjonowało ponad 55 tysięcy sklepów internetowych — każdy z nich jest twoim potencjalnym klientem!

Nie zapominaj o tych branżach

Stanowiska w branżach takich jak medycyna, prawo, lotnictwo i IT należą do najlepiej opłacanych. Wśród nich na pewno znajdziesz specjalizacje, które zainteresują cię nie tylko zarobkowo, ale i merytorycznie. Są to branże dynamicznie rozwijające się, dlatego warto trzymać rękę na pulsie i stale je obserwować.