Czy można zarabiać na własnej drukarce 3D?

Popyt na drukowanie 3D wzrasta z roku na rok, jest innowacyjny druk dający nowe możliwości, innowacyjna technologia skupia się na wytwarzaniu części, podzespołów, a także różnych innych elementów.

Można w taki sposób wykonać szybko prototypy, wytrzymałe i bardzo lekkie części składowe, czy też dokładne protezy wykorzystywane w medycynie.

Jak zarabiać na drukowaniu 3d?

Drukowanie 3d można wykonywać na bazie projektów dostarczonych przez potencjalnych klientów, a następnie je drukować. Można również wykonać indywidualnie projekt, opierając się jedynie na sugerowanych wytycznych, zgłaszanych przez klientów. Jeśli drukarka 3D jest urządzeniem zaawansowanym technologicznie, wówczas może drukować dla wymagających klientów praktycznie z każdej branży. Wysokiej jakości maszyny drukarskie mogą wykonać najdrobniejsze detale, są zaopatrzone w możliwość monitorowania druku i wprowadzanie na bieżąco zmian. Klienci z branży motoryzacyjnej i medycznej korzystają na przykład z technologii laserowej opartej na selektywnym stapianiu proszku metalowego.

Chcąc zarabiać na drukowaniu 3D, należy najpierw dokładnie określić grupę docelową, do której mają być skierowane usługi. Na początek można zaoferować swoje usługi wśród klientów indywidualnych, studentów lub małych firm, które chcą wydrukować prototypy jakichś mało skomplikowanych detali albo zastąpić uszkodzoną część w urządzeniu. Lepszym rozwiązaniem jest samodzielne drukowanie i projektowanie produktu zgodnie z wytycznymi zamawiającego. Technologia ta jest wyjątkowo wydajna i nie pozwala na marnowanie materiału, dzięki temu jej koszty nie są duże. Drukarka 3D jest urządzeniem w pełni automatycznym, jedna osoba może obsługiwać nawet kilkanaście różnych urządzeń.