Odzyskiwanie długów w Warszawie – z profesjonalną kancelarią

Procedura egzekucji komorniczej jest procesem bardzo skomplikowanym, nierzadko powodującym wiele nerwów, stresu, a także niepotrzebnych komplikacji. Odzyskiwanie należności w sytuacji, kiedy są one nam całkowicie należne również jest procesem bardzo skomplikowanym i nic w tym dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wynajęcie firmy zewnętrznej, która całość tego rodzaju operacji prawnej oraz windykacyjnej załatwi za nas o wiele sprawniej, szybciej, a także całkowicie zgodnie z prawem.

Samodzielne odzyskiwanie zadłużenia

A w niektórych przypadkach decydujemy się na samodzielne odzyskiwanie zadłużenia od naszych dłużników. Nie jest to jednak zadanie proste i bardzo często okazuje się być bardziej karkołomnym, aniżeli wydawało się nam na początku. Aby doprowadzić do pełnej egzekucji komorniczej zgodnie z przepisami prawa musimy mieć na uwadze bardzo wiele aspektów stale zmieniających się wytycznych i przepisów. Ewentualne pomyłki z naszej strony mogą bowiem być bardzo kosztowne. Należy bowiem pamiętać, że również jako wierzyciel nasze prawa nie są nieograniczone. Zatem kiedy nie posiadamy odpowiedniej wiedzy prawnej, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie nie ryzykowanie samodzielnego odzyskiwania długów. Inną sytuacją, w której nie warto zajmować się tego typu kwestiami samodzielnie jest ta, gdy w naszej firmie znajdują się setki przeterminowanych faktur, przez co również organizacyjnie nie bylibyśmy w stanie tak dużą ilością zadłużenia zarządzać.

Profesjonalna firma windykacyjna – korzyści

Fluence Finance to kancelaria windykacyjna, która specjalizuje się w odzyskiwaniu długów od osób prywatnych, jak również firm, ale również skupuje długi. To kancelaria, która zajmie się naszą sprawą od A do Z, aż do etapu, gdy zostaną wykonane egzekucje komornicze w Warszawie wobec naszych dłużników. Egzekucja komornicza to oczywiście finalny etap odzyskiwania długów, w której to komornik na podstawie specjalnego tytułu wykonawczego czyli wyroku sądowego przeprowadzi działanie mające na celu odzyskanie pieniędzy lub też zajęcie mienia naszego dłużnika.

Sprzedaż długów – gdy sytuacja jest bardzo trudna

Kiedy sytuacja z naszym wierzycielem jest wyjątkowo beznadziejna, a odzyskanie długów wydaje się być sprawą niewykonalną, możemy rozważyć również sprzedaż naszego długu tego rodzaju kancelariom. Zajmą się one odzyskaniem długów, a my w zamian za odsprzedanie prawa do zadłużenia będziemy mogli odzyskać w trybie ekspresowym przynajmniej pewną część. To rozwiązanie bywa korzystne również, gdy potrzebujemy utrzymać płynność finansową naszej firmy.