Kobiety Roku 2021

Kobiety Roku 2021 według Forbes Women

Forbes Women to najlepszy magazyn o biznesie, gospodarce i finansach dla kobiet. Co roku na jego łamach publikowana jest lista 100 Pań, które przyczyniły do zmieniania naszej szarej rzeczywistości. Poniżej przytoczymy kilka nazwisk, które znalazły się w zestawieniu Kobiety Roku 2021 według Forbes Women.

Kobiety Roku 2021 – w jakich kategoriach były wybierane?

Z końcem roku przychodzi czas na różnego rodzaju podsumowania. 100 kobiet wyróżnionych przez magazyn Forbes Women to kobiety z różnych środowisk i zajmujące się różnymi sprawami. Zostały one więc wybrane według kilku rodzajów wykonywanej przez nie działalności. Wśród nich możemy wyróżnić takie kategorie jak:

  • biznes i ekonomia,
  • ikony i mentorki,
  • polityczki, aktywistki i działaczki,
  • gwiazdy i influancerki,
  • sport,
  • nauka i odkrycia.

Które Panie znalazły się na liście Forbesa?

W zestawieniu Kobiety Roku 2021 znalazły się przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej, które charakteryzuje duża siła. Ponadto kobiety te są silnie zmotywowane do działania i zarażają to motywacją innych. Dzięki tym kobietom świat dokoła nas staje się po prostu lepszy.

Jedną z nich jest Martyna Wojciechowska. Jej nazwiska nie mogło zabraknąć na liście Kobiety Roku 2021. Jest ona nie tylko podróżniczką i dziennikarką. Przede wszystkim jest założycielką Fundacji Unaweza. Wojciechowska pomaga za jej sprawą kobietom na całym świecie w walce o ich prawa.

Kolejną kobietą roku 2021 jest modelka Anja Rubik. Również zasłużyła na to, żeby znaleźć się na tej liście. Od dłuższego czasu bowiem, Anja zajmuje się edukacją seksualną naszego społeczeństwa, która niestety nie jest na zbyt wysokim poziomie.

Lista Kobiety Roku 2021 jest długa, ale nie sposób nie wspomnieć o tym, że znalazły się na niej aż trzy byłe pierwsze damy. Mowa o Annie Komorowskiej, Jolancie Kwaśniewskiej oraz Danucie Wałęsa. Panie otrzymały swoje wyróżnienia za pomoc uchodźcom. Zaangażowały się one w nią pomimo tego, że politycy nie potrafili stanąć na wysokości zadania.