5 technologii i usług, które zwiększają skuteczność działań

Aby uzyskać widoczną przewagę nad konkurencją w zdobywaniu klientów, warto korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości. Sposobem na usprawnienie poszczególnych procesów w przedsiębiorstwie są technologie i usługi IT. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Szybkie i stabilne połączenie internetowe

Internet jest aktualnie jedną z najważniejszych usług, na jakie powinny zwrócić uwagę przedsiębiorstwa. Dobrym rozwiązaniem może być światłowód symetryczny, który zapewnia wysoką prędkość wysyłania i pobierania danych, a także niskie opóźnienia. Dzięki temu edytowanie projektów, konferencje online z pracownikami, klientami i zarządem mogą odbywać się w znakomitej jakości, co znacznie usprawnia działanie firmy.

Ochrona danych ANTY-DDoS

Przedsiębiorstwa są często narażone na zmasowane ataki. Za sprawą specjalnie tworzonych programów hakerzy mogą przeprowadzać cyberataki z wielu zainfekowanych komputerów. Skutkiem może być zablokowanie na przykład strony internetowej firmy czy całkowity paraliż całego wewnętrznego systemu komunikacyjnego lub pracowniczego.

Odpowiedzą na to jest ochrona ANTY-DDoS. Dzięki niej atak jest od razu blokowany. Po włączeniu zabezpieczenia ANTY-DDoS na łączu internetowym ze stałym IP, działanie witryny internetowej czy infrastruktury przedsiębiorstwa nie zostanie zaburzone.

Rozwiązania projektowe – usługi szyte na miarę

Działanie poszczególnych przedsiębiorstw może się od siebie różnić, dlatego tak ważne jest to, żeby znaleźć dostawcę usług, który będzie oferował rozwiązania projektowe. Taki pakiet charakteryzuje się dużą elastycznością, a w jego skład mogą wchodzić różne usługi, na przykład chmura firmowa, backup czy pomoc i wsparcie IT.

Chmura obliczeniowa – informacje w bezpiecznym miejscu

Chmura obliczeniowa należy do usług, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Jest to specjalna infrastruktura sieciowa, składająca się z serwerów i macierzy. Dzięki tym elementom centrum przetwarzania danych jest w stanie udostępniać ogromną moc obliczeniową, a także umożliwia uruchamianie wymagających programów. Dodatkowo za sprawą chmury obliczeniowej można korzystać z niemal nieograniczonej powierzchni dyskowej.

Z tego powodu chmura obliczeniowa może być używana do przechowywania informacji na temat pracowników, klientów czy innych, dowolnych plików. Warto zauważyć, że wirtualne dyski działają w pełnej zgodzie z prawem, w tym przepisami związanym z RODO i GIODO.

Backup danych – ochrona przed utratą danych

Częścią działania centrum przetwarzania danych jest często backup. Jest to kopia zapasowa danych, która służy do zabezpieczenia ich przed kradzieżą, uszkodzeniem lub utratą wskutek innych, losowych zdarzeń.

Backup danych polega na przeniesieniu ich na chronione serwery usługodawcy, wykonaniu kopii w formie fizycznej, a także przechowywaniu informacji poza lokalizacją prowadzonego przedsiębiorstwa. Dzięki temu można mieć pewność, że najważniejsze dane będą zawsze dostępne.

Jakiego dostawcę usług IT wybrać? Chmura dla firm i inne usługi

Do dostawców oferujących usługi, takie jak chmura dla firm, backup danych i inne, należą Comarch i INEA. W przypadku oferty pierwszego z dostawców można korzystać z możliwości, jakie stwarza zaawansowane technologicznie Data Center, spełniające restrykcyjne warunki standardów TIER. Oprócz tego Comarch oferuje stałą pomoc i wsparcie IT.

Na uwagę zasługuje także oferta INEA. Chmura dla firm tego dostawcy to usługa udostępniana w ramach INEA Data Center – przestrzeni stworzonej w podpoznańskim Wysogotowie. Warto zauważyć, że INEA Data Center to aż 1500 m2 powierzchni ulokowanej na trzech poziomach z układem zabudowy w technologii zimnego korytarza i systemem UPS w układzie N+1. Oprócz tego składa się z kiosków po 26 szef, 48U każda, a także spełnia standard TIER III.

INEA CloudPro wykorzystuje wirtualizację klasy enterprise od lidera rynku Vmware, a także niezawodne komponenty od Dell® i Intel®. Korzystając z tej usługi, można zdecydować się na tworzenie backupów według złotej zasady 3-2-1 oraz mieć stały dostęp do plików z dowolnego miejsca na świecie.