Zdolność kredytowa a zmniejszenie miesięcznych zobowiązań

Uzyskanie kredytu gotówkowego lub hipotecznego to dla wielu osób często jedyna możliwość, by móc spełnić swoje cele lub marzenia. Banki jednak kierują się dosyć restrykcyjnymi prawami – wszak są to instytucje nastawione przede wszystkim na zysk, a to właśnie kredyty przynoszą im największe dochody. By tak się jednak stało – bank musi mieć pewność, że potencjalny klient będzie w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie finansowe. Tu do akcji wkracza zdolność kredytowa takiej osoby, na podstawie której bank jest w stanie to zweryfikować. Niestety, swoją zdolność kredytową łatwo jest obniżyć, a to skutkować będzie tym, że możemy zapomnieć o uzyskaniu kredytu w banku. Podpowiemy więc w jaki sposób możemy ją zwiększyć!

Konsolidacja kredytów.

Znaczna część Polek i Polaków posiada różnego rodzaju zobowiązania finansowe, niejednokrotnie zaciągnięte w różnych bankach. Rozsądnym posunięciem, mogącym poprawić naszą zdolność kredytową, byłaby konsolidacja wszystkich zobowiązań. Czym jest jednak konsolidacja kredytu? To nic innego, jak połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedno, co ma na celu obniżenie miesięcznej wysokości raty za sprawą wydłużenia całkowitego okresu spłaty.

Debet i karty kredytowe.

Jeżeli chcemy zwiększyć naszą zdolność kredytową, koniecznie musimy zminimalizować nasze miesięczne wydatki i zobowiązania. Dobrym rozwiązaniem będzie więc zamknięcie wszystkich kart kredytowych, jak i ewentualnych debetów – nawet jeżeli z nich nie korzystamy. Dlaczego? Bez względu na to, czy spożytkujemy nasz limit na danym produkcie, czy też nie – bank zawsze uwzględni pewien procent takiego limitu jako część naszych miesięcznych wydatków.