Faktoring – ranking firm – sposób na trafny wybór

Płynność finansowa to podstawa działalności firmy. Zapewnia jej ciągły rozwój i po prostu działanie bez przeszkód. Dziś w związku z istnieniem faktur z odroczonym terminem płatności zachowanie płynności finansowej często bywa dla firm problemem. By go uniknąć, warto skorzystać z usługi faktoringu.

Rozwój gospodarczy i różne zmiany w funkcjonowaniu firm – dotyczące także systemów płatności za towary czy usługi – przyczyniły się to powstania wielu rozwiązań. Niektóre z nich mają na celu pomóc przedsiębiorcom w kwestii rozliczania ich finansów i otrzymywaniu szybkiej zapłaty od kontrahenta. Nawet w przypadku wystawienia faktury z długim terminem płatności. To zapewnia przedsiębiorcy i jego firmie płynność finansową. Mowa tu o faktoringu. Na czym on konkretnie polega? Czym się powinna charakteryzować dobra firma faktoringowa? I jak ją wybrać? O tym w dalszej części tekstu.

Faktoring dla firm – czym jest

Faktoring w prostych słowach jest usługą, która polega na tym, że firma faktoringowa wykupuje od właściciela firmy faktury z odroczonym terminem płatności. Co to daje? To, że nie trzeba czekać nawet 120 dni na zapłatę. Przenosząc swoje faktury na firmę faktoringową, otrzymujesz od niej dużą zaliczkę. Może ona wynosić nawet do 100 procent wartości faktury netto. Pozostała część kwoty trafia do przedsiębiorcy, gdy kontrahent – na którego faktura była wystawiona – dokona płatności firmie faktoringowej. Przedsiębiorca opłaca prowizję, którą może i tak wliczyć sobie w koszty uzyskania przychodu. Zyskuje za to bezcenny spokój i brak stresu wynikającego z oczekiwania na zapłatę za fakturę, podczas gdy trzeba wykonać konieczne opłaty (między innymi podatkowe). Istnieją też różne rodzaje faktoringu (czyli finansowanie faktur). Między innymi: faktoring pełny, faktoring niepełny, faktoring mieszany czy faktoring globalny i faktoring krajowy.

Dobra usługa faktoringu – czym się powinna charakteryzować

Usługi faktoringowe to coraz szersza oferta. Także w wersji faktoring online, co jest rozwiązaniem niesamowicie opłacalnym i wygodnym. Nie tracimy czasu na dojazdy, a transakcji możemy dokonać w każdym momencie dnia. Przede wszystkim wybierając dobrą usługę faktoringu (przed podpisaniem umowy faktoringowej), trzeba wziąć pod uwagę wymagania, jakie stawia firma faktoringowa. Ważny jest także procent wypłacany przez firmę faktoringową i jakie opłaty i w jakiej wysokości pobiera ona za swoje usługi. Istotny jest także czas oczekiwania na wypłatę środków (termin płatności) i usługi dodatkowe w ramach oferty firmy faktoringowej. A jak zawęzić sobie poszukiwania i wybrać tylko spośród najlepszych firm faktoringowych? W tym celu warto skorzystać z opcji faktoring ranking.

Ranking firm faktoringowych – jak skorzystać

Faktoring ranking to usługa online, dzięki której możemy wybrać w szybki sposób odpowiednią dla naszej firmy firmę faktoringową. W jasny i czytelny sposób są tam wyodrębnione najważniejsze kwestie cechujące daną usługę faktoringu. Poza tym firmy faktoringowe są podzielone na takie, które świadczą usługi dla: mniejszych, średnich i większych firm. Co jeszcze bardziej ułatwia wybór. Faktoring ranking to także możliwość – po wybraniu firmy – złożenia wniosku online o indywidualną ofertę.

Faktoring to bez wątpienia usługa, która jest coraz bardziej ceniona przez różnego rodzaju przedsiębiorców. Równie cenne jest to, by dla maksimum korzyści spośród wielu firm faktoringowych wybrać taką, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. A to właśnie umożliwia faktoring ranking.