We Wrocławiu rusza dziś największe kino studyjne w Polsce – Helios Nowe Horyzonty

Późnym popołudniem rozpoczną się pierwsze seanse w największym wielosalowym kinie studyjnym w Polsce. W dziewięciu salach Heliosa Nowe Horyzonty przy ulicy Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu będzie można oglądać kino artystyczne, autorskie, eksperymentalne, jak również wartościowe kino środka.

Będzie to kino zć różnorodnym, ambitnym repertuarem i nowym wnętrzem, zaprojektowanym przez wrocławską pracownię Buck.Architekci. W obiekcie pojawią się kawiarenka i bistro, zaś przestrzeń zapełni się jasnymi meblami, huśtawkami – HNH ma stać się miejscem dobrego kina, edukacji, sztuki, ale również świetnym miejscem do pracy i spędzania wolnego czasu, nie tylko pomiędzy seansami.

W pierwszym tygodniu aż 13 filmów do wyboru – dwie premiery i najważniejsze filmy ostatnich miesięcy. W repertuarze Siostra twojej siostry – niezależna komedia Lynn Shelton z Emily Blunt w roli głównej i nagrodzony na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes W pół drogi Andreasa Dresena. Poza tym w programie kina: Zakochani w Rzymie Woody’ego Allena, Wrong Quentina Dupieux, Nietykalni Oliviera Nakache i Erica Toledano, Alpy Giorgosa Lanthimosa, I sprawiedliwość nie dla wszystkich Filipposa Tsitosa, Dobre chęci Adriana Sitaru, Portret o zmierzchu Angeliny Nikonowej, Cztery lwy Chrisa Morrisa, Pina Wima Wendersa oraz Cygan Martina Šulíka. W sobotę i niedzielę po raz pierwszy odbędą się również poranki dla dzieci połączone z warsztatami. Repertuar na najbliższy tydzień oraz program na cały wrzesień w wersji PDF do ściągnięcia na stronie internetowej www.heliosnh.pl

Wkrótce w Heliosie Nowe Horyzonty rozpoczną się liczne projekty edukacyjne, przeglądy i festiwale. W planach kina na jesień są między innymi przegląd filmów skandynawskich dla dzieci i nie tylko (15-18 września), transmisje oper z legendarnego The Metropolitan Opera w Nowym Jorku (od 13 października, karnety już w sprzedaży), Święto Kina Niemego (12-14 października), Festiwal Filmów Koreańskich (19-25 października), 3. American Film Festival (13-18 listopada), Festiwal Filmowy Pięć Smaków (27-30 października) oraz retrospektywa filmów Wernera Herzoga (23 listopada- 2 grudnia). W październiku ruszają zajęcia Akademii Polskiego Filmu i Akademii Filmowej, prezentującej historię kina światowego (zapisy na oba kursy od 10 września).

Atutem kina, poza różnorodnym repertuarem i przyjaznym wnętrzem, będą również przystępne ceny. W programie są tanie poniedziałki z dobrym filmem - bilety w ten dzień kosztują zaledwie 11 zł, ceny w pozostałe dni to 15 zł (bilet ulgowy) i 17 zł (bilet normalny), zaś w weekendowe wieczory odpowiednio 18 i 20 zł.

A we wrześniowym „Art & Business” wywiad z dyrektorem artystycznym kina Helios Nowe Horyzonty – Romanem Gutkiem. Polecamy!

oprac. aj
źródło: materiały prasowe NH


Art&Business © 2015 All Rights Reserved

ARTNEWS Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Brackiej 9, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000361811, NIP: 5272635175, REGON: 142508754, kapitał zakładowy: 2 180 739,50 zł, wpłacony w całości.