Tyvekove love Dominiki Jagiełło

Torby mogą być wykonane z bawełny, juty, papieru, skóry.  Ostatnio modne stają się torby z tyveku. Wyglądem przypominają papier, są jednak znacznie trwalsze. Można w nich nosić ciężary. Można je wkładać do pralki. O tym jak wypromować nietypowy materiał opowie Wam dziś autorka toreb tyvekowych i właścicielka One Ones Creative Studio – Dominika Jagiełło.

A&B: Jesteś związana z Warszawą?
Dominika Jagiełło: Od 10 lat moim miastem jest Warszawa. Tu studiowałam Architekturę Wnętrz na ASP, mieszkam na Mokotowie, tu też projektuje w swojej pracowni. Ostatnio zaczęłam kursować pomiędzy Mokotowem a Saską Kępą, gdzie pracuję jako grafik. Regularnie biorę udział w różnych, większych targach, np. Przetwory, Love&Sale, Mustache.A&B: Można powiedzieć, że jesteś  ,,wszędobylska”.Zajmujesz się grafiką wydawniczą, tworzeniem identyfikacji wizualnych, projektowaniem mebli. Czy Dominika Jagiełło podejmie się każdego wyzwania?
DJ: O tak! Bardzo lubię działać na kilku płaszczyznach, łączyć różne dziedziny. Bardzo lubię podejmować nowe wyzwania, eksperymentować, odkrywać, sprawdzać się w różnych technikach i na nowych polach. Lubię też działać w pojedynkę i mieć poczucie, że wszystko jest dopracowane zgodnie z moim zamierzeniem.

A&B: Skąd pomysł na OneOnes Creative Studio?
DJ: Od zawsze moim celem było stworzenie własnej marki, która oddawałaby charakter moich działań projektowych, od projektów graficznych i projekty wnętrzarskie, aż po inne trudne do zdefiniowania działania, zawsze twórcze. Wspólne dla nich jest to, że są moimi wielkimi pasjami, na tyle ważnymi, żeby spełniać je pod szyldem OneOnes. Marka OneOnes to taka twórcza platforma, na której tworzę projekty z zakresu grafiki, wnętrz, instalacji, scenografii czyli wszystko to, co mnie interesuje i jest dla mnie twórcze i rozwijające.
A&B: Chciałaś być kiedyś kimś innym niż artystką?
DJ: Jako mała dziewczynka marzyłam, żeby  polecieć w kosmos.

A&B: Pamiętam, jak spotkałam Cię w Pracowni 13 na Pradze. Zapamiętałam Cię jako osobę niezwykle barwną (nie mówię tu tylko o kolorze włosów!) i pozytywnie nastawioną do świata. Skąd w Tobie tyle energii?
DJ: Z kosmosu! Tak na serio, to po prostu zajmuję się tym, co sprawia mi frajdę.

A&B: Zdradzisz nam nad czym teraz pracujesz?
DJ: Teraz pracuję nad nowymi modelami toreb, tym razem męskich. Wkrótce w sklepach internetowych takich jak Pakamera, DecoBazaar, MyBaze pojawią się duuuże Tyvekowe torby damskie One’s Bag XL. Ostatnio zrealizowałam też duże zamówienia dla firm. Pokrowce na laptopy, telefony, kosmetyczki – wszystko z Tyveku – świetnie się sprawdzają jako gadżety i prezenty dla pracowników.

A&B: Dużo osób w Warszawie ma już Twoje unikatowe torby i pokrowce z tyveku?
DJ: Całkiem sporo! A zakupy w moich sklepach internetowych robią nie tylko warszawiacy:) Na pewno moi wszyscy przyjaciele i znajomi oraz znajomi znajomych już mają moje torby, nerki, pokrowce….

A&B: Z jakiego projektu jesteś najbardziej dumna
DJ: Jeśli chodzi o editorial to zadowolona jestem z projektów książek Urszuli Dudziak „Wyśpiewam Wam Wszystko” oraz Ewy Tutki ” BAJM – Płynie w nas gorąca krew” i oczywiście ze wszystkich moich toreb i pokrowców z Tyveku One’s Bag & Cases!

W takim razie życzymy kolejnych sukcesów i dużo satysfakcji z projektowania!

Dominika Plewik

zdjęcia: www.dominikajagiello.pl

 

 

 


Art&Business © 2015 All Rights Reserved

ARTNEWS Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Brackiej 9, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000361811, NIP: 5272635175, REGON: 142508754, kapitał zakładowy: 2 180 739,50 zł, wpłacony w całości.