Doskonałe współczesne malarstwo polskie na aukcji Abbey House

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą 35. Aukcji Sztuki Współczesnej w Domu Aukcyjnym Abbey House S.A. Tym razem w katalogu znalazło się aż 27 najnowszych, wyjątkowych obrazów malarek i malarzy średniego oraz młodego pokolenia.

Bardzo efektownie prezentuje się nowa seria prac Anny Szprynger, z centralnym, dominującym elementem, który z jednej strony wprowadza nastrój tajemnicy, a z drugiej – bardzo dynamizuje obraz. W najnowszych, doskonałych pejzażach Jakuba Słomkowskiego, panuje charakterystyczna, surrealistyczna atmosfera, a same obrazy często bliskie są abstrakcji. Nieco młodsi koledzy Szprynger i Słomkowskiego, Agata Kleczkowska i Maciej Wieczerzak kontynuują swoje poszukiwania, wprowadzając kolejne nowinki stylistyczne. Agata Kleczkowska, po głośnej serii ze zwierzętami, maluje intrygujące, wieloznaczne obrazy, łączące kontrastujące ze sobą motywy i wrażenia. U Maćka Wieczerzaka rozpoznawalna od razu street-artowa materia przybiera kształty postaci, które wydają się pozować, na przykład na okładach czasopism (jak na obrazie „Sahau”).

Do nowoczesnej i eleganckiej gry z kolorami zaprasza swoim obrazem „Hanok 01” Janusz Kotlewski. Tego zaproszenia raczej nie przyjąłby Szymon Urbański, który staje w kontrze, i ponownie zaskakuje tematem w swoim dużym akrylu „Przysięga dla E.T.”. Trzy obrazy Andrzeja Cisowskiego reprezentują wyrafinowanego mistrza w najlepszej formie. „Przystanek” i „Projekcja” to estetyczne skarby, także dla wielbicieli poezji. Wielbiciele muzyki, doskonałego malarstwa, a także praktycy inwestycji w sztukę, nie przegapią również trzech olejów na płótnie i trzech prac na papierze Stanisława Młodożeńca. Artysta coraz częściej ostatnio eksploruje świat wybranej barwy. Tym razem „Fast Brush” na papierze i „Grey” na płótnie to koncerty w szarościach.

35. Aukcja Sztuki Współczesnej
Dom Aukcyjny Abbey House S.A.

więcej informacji i katalog prac: http://abbeyhouse.pl/

 


Art&Business © 2015 All Rights Reserved

ARTNEWS Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie przy ul. Brackiej 9, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, Wydział XII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000361811, NIP: 5272635175, REGON: 142508754, kapitał zakładowy: 2 180 739,50 zł, wpłacony w całości.